polski | english | deutsch

Łukasz Draszczyk
radca prawny

e-mail: lukasz@draszczyk.pl

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował również w Brukseli na Vrije Universiteit Brussel w ramach programu Socrates/Erasmus. Ukończył Podyplomowe Studia Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego prowadzone przez Instytut Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2011 r. zakończył aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radcę Prawnych w Katowicach i zdał egzamin radcowski. Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Doświadczenie zdobywał pracując w kancelariach radców prawnych w Katowicach i Tarnowskich Górach. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nowych technologii i prawie gospodarczym.

Prowadzi stronę internetową www.copywrong.pl gdzie publikuje artykuły oraz komentarze o tematyce prawnej, w szczególności z zakresu prawa autorskiego.

Płynnie posługuje się językiem angielskim. W podstawowym stopniu zna język niemiecki i holenderski.

Fan twórczości E.M. Remarque i Borisa Akunina, gier z serii Company of Heroes, serialu "Dexter" i belgijskiego piwa.

Adriana Draszczyk
radca prawny

e-mail: adriana@draszczyk.pl

Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Studiowała również na Uniwersytecie Warszawskim w ramach programu wymiany studenckiej MOSTY. W trakcie studiów udzielała porad w Studenckiej Poradni Prawnej. Uczestnik Central and East European Moot Court Competition Budapest 2007. Aplikację radcowską odbyła w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie gdzie w 2012 r. zdała egzamin radcowski i uzyskała uprawnienia radcy prawnego.

Doświadczenie zdobywała pracując w kancelariach radców prawnych w Katowicach i Warszawie. Zajmuje się głównie kompleksową obsługą przedsiębiorców. Najczęściej praktykowane przez nią dziedziny to prawo gospodarcze, handlowe, cywilne oraz prawo pracy.

Płynnie posługuje się językiem angielskim. W stopniu podstawowym zna język niemiecki.

Uwielbia tango argentyńskie i kuchnię grecką.